Home

O nas

Kim jesteśmy

Projekt „Przed Nami Maleństwo” to część projektu „Przed Nami Małżeństwo”. Działa w ramach Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Katowickiej.
„Maleństwo” powstało w związku z prośbami narzeczonych i małżonków, którzy zgłaszali zapotrzebowanie na udział w solidnym kursie Metod Rozpoznawania Płodności.

Nasze kursy to 2 spotkania trwające około 4 godzin. Odbywają się w różnych miastach Śląska. Udział w kursie zastępuje obowiązkowe wizyty narzeczonych w poradni życia rodzinnego w ramach przygotowania do małżeństwa. Narzeczeni otrzymują odpowiednie zaświadczenie.

Kurs Przed Nami Maleństwo ma też rozszerzoną formę – weekendowych Warsztatów MRP w Koniakowie.

Kwota ofiary za kurs  stacjonarny obejmuje catering, kawę/herbatę oraz materiały autoryzowane przez INER Polska. Nie chcemy jednak, aby koszty były dla kogoś przeszkodą w uczestnictwie, dlatego możliwe jest indywidualne podejście do tematu. Uczestnictwo w Warsztatach NPR w Koniakowie związane jest z pokryciem kosztów noclegu, wyżywienia i materiałów szkoleniowych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Idea projektu

„Przed Mami Maleństwo” to projekt, w którym w profesjonalny i kompleksowy sposób uczymy narzeczonych, małżonków ale też i wszystkie inne zainteresowane osoby rozpoznawania płodności. Kursy odbywają się w różnych miastach Śląska, prowadzone są przez nauczycieli metod rozpoznawania płodności. Program kursu autoryzowany jest przez INER Polska czyli Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Józefa Rotzera.

Mamy nadzieję że w przyszłości również w innych miastach będą odbywać się kolejne kursy, które poszerzą grupę zadowolonych użytkowników nowoczesnych metod rozpoznawania płodności. Podobnie jak w projekcie „Przed nami małżeństwo” siłą naszej wiarygodności jest wierność nauce Kościoła poparta doświadczeniem prowadzących nauczycieli-małżonków.

Program

Kursy „Przed nami maleństwo”  prowadzone są metodą konferencyjno-warsztatową.

Trwają one 2 dni (po ok. 4 godzin). Uczestnicy słuchają konferencji prowadzonych przez nauczycieli-małżonków oraz ćwiczą interpretację wybranych cyklów, wykorzystując zeszyt kart obserwacji na kurs podstawowy, który jest opracowany i wydany przez INER Polska (Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg metody prof. Józefa Rotzera). W ramach kursu każda osoba/para ma możliwość indywidualnej rozmowy z nauczycielem/ami lub konsultacji swojej obserwacji cyklu.

Więcej o metodzie można dowiedzieć się na stronie www.iner.pl

Narzeczeni otrzymują odpowiednie zaświadczenia, które potwierdza ich wizyty w poradni życia rodzinnego, a które są konieczne do zawarcia sakramentalnego małżeństwa.

/ więcej /