Emaus, dom rekolekcyjny w Koniakowie


Opis miejsca:

 

Nauki odbywają się w ośrodku Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej, który należy do parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Rybniku-Chwałowicach. Prowadzącymi są kapłan i małżonkowie o różnym stażu, będący doradcami życia rodzinnego, próbujący podzielić się z Wami swoim doświadczeniem budowania związku małżeńskiego.

Ośrodek od wielu lat proponuje rekolekcje dla małżonków i narzeczonych.

 

Strona internetowa domu: http://emauskoniakow.pl/

Czy nauki przedślubne to przykra uciążliwość? Wierzymy że nie. Wspólnie spędzony czas będzie dla Was okazją do bliższego poznania siebie nawzajem, refleksji nad swoim przygotowaniem do życia małżeńskiego i rodzinnego, oraz pogłębieniem swojej wiary. Forma wyjazdowa daje również możliwość skorzystania z indywidualnej rozmowy z małżeństwami prowadzącymi zajęcia na tematy, które szczególnie Was zainteresują.

Kurs Przed Nami Małżeństwo to jeden z obowiązkowych elementów przygotowania do małżeństwa dla narzeczonych, chcących zawrzeć sakramentalny związek. W ramach przygotowania do małżeństwa narzeczeni zobowiązani są również do odbycia najczęściej trzech spotkań w Poradni przedmałżeńskiej (dokładne zasady obowiązujące w danej diecezji można sprawdzić w swojej parafii lub na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin kurii diecezjalnej). Jest to jeden z elementów przygotowania, niezależny od kursu przedmałżeńskiego.

Narzeczeni są zatem zobowiązani do odbycia kursu oraz – osobno – do wizyt w poradni.

Koszt rekolekcji obejmuje nauki przedmałżeńskie, zakwaterowanie, wyżywienie i materiały szkoleniowe dla narzeczonych.Kursy:
Data rozpoczęcia Więcej informacji
2023-03-03 Szczegóły kursu / Zapisz się /


Adres:

Emaus.
Dom rekolekcyjny ruchu Światło-Życie
43-474 Koniaków 290,

Mapa dojazdu: