Kurs

Jastrzębie Zdrój

Data rozpoczęcia:
2023-11-18
Data zakończenia:
2023-11-19
Wolne miejsca:
TAK

Nauczyciele:

Telefon do prowadzących:

W:500521310 A:500565285

Email prowadzących:

kowicz@op.pl

Szczegółowy opis kursu:

 "Małżeństwo bowiem nie jest wynikiem jakiegoś przypadku lub owocem ewolucji ślepych sił przyrody: Bóg-Stwórca ustanowił je mądrze i opatrznościowo, aby urzeczywistnić w ludziach swój plan miłości."

(Encyklika Humanae Vitae)

Zapraszamy do uczestnictwa w nadzwyczajnej formie kursu dla narzeczonych.

Ośrodek, w którym odbywać się będzie kurs „Przed Nami Małżeństwo” znajduje się w domu parafialnym przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jastrzębiu Zdroju przy ulicy Janusza Kusocińskiego 45.

Parafia wraz z ośrodkiem znajdującej się na osiedlu nr VI, przylegając do kompleksu leśnego należącego do Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego. Sąsiedztwo drzew i zieleni sprawia, iż to miejsce  doskonale nadaje się rekolekcje dla narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa. Taka sceneria pozwala skupić swoją uwagę na przekazywanej treści, dając możliwość przemyślenia i przedyskutowanie poruszanych tematów wśród uczestniczących par w kursie

Kurs obędzie się w dwa dni tj. 18 i 19 listopada 2023 r. (Sobota – Niedziela)

W ramach kursu będziecie uczestniczyli zarówno w wykładach jak i w ćwiczeniach. Zajęcia oparte są na metodzie konferencyjno-warsztatowej. Otrzymacie  teczki z materiałami oraz długopisy. Będziecie pracować w parach, wykonując ćwiczenia, rozwiązując zadania i prowadząc rozmowy ze sobą. Wszystko po to, abyście jeszcze lepiej się poznali i przygotowali do sakramentu małżeństwa.

W czasie trwania kursu przewidziany jest w sobotę obiad, natomiast w przerwach pomiędzy zajęciami serwujemy kawę, herbatę oraz coś słodkiego.

Opłata za całość kursu wynosi od pary 350 zł. + plus koszty przelewu elektronicznego. Kwota ta pokrywa koszty organizacyjne 2 spotkań (materiały, poczęstunek, obiad, miejsce).

W Niedzielę zapraszamy na Eucharystię ze specjalną homilią dla narzeczonych i Waszych rodziców. Już dziś ich zaproście. Pozwoli to Wam, jak i Waszym rodzicom poprawnie kształtować wzajemne relacje oraz unikać konfliktów.

Zachęcamy, aby zadbać o stosowny ubiór na czas kursu, a szczególnie
w Niedzielę, kiedy spotkacie się z rodzicami na Eucharystii.

Kurs przebiegać będzie zgodnie z następującym harmonogramem:

Sobota:
9:00 - 13:20 - sesja konferencyjno-warsztatowa.
13:20- 14:05 - przerwa obiadowa.
14:05 - 17:15 - sesja konferencyjno-warsztatowa.
17:15 - modlitwa narzeczonych.

Niedziela:

14:00 - Eucharystia.
15:00 - 18:00 sesja konferencyjno-warsztatowa.

W imieniu Zespołu Nauczycieli z ośrodka w Jastrzębiu Zdroju życzymy błogosławieństwa Bożego.

Anna i Waldemar Kolwicz

A: 500565285

W: 500521310