Idea projektu

Celem Warsztatów „Wierni” jest wsparcie dla par małżeńskich na różnych etapach życia. Dzieje się to przez „przypomnienie” sobie najważniejszych fundamentów budowania zdrowiej relacji, pracę na tej relacji podczas ćwiczeń i rozmów z małżonkiem, a także ponowne zaproszenie Boga do związku. W codziennym życiu i zabieganiu, można zapomnieć o tym, co najważniejsze dla trwałości i szczęścia naszego i współmałżonka. Warsztaty dają możliwość, aby w tym biegu się zatrzymać, zobaczyć  i usłyszeć „gdzie jesteśmy”, jakie są nasze aktualne potrzeby i oczekiwania.

Warsztaty dla Małżeństw „Wierni” są przeznaczone dla par, które zawarły sakrament małżeństwa bez względu na czas jego trwania. Mogą więc być pary młode i starsze. Warsztaty – zależnie od wersji – trwają 7 dni lub 1-2 dni i są prowadzone przez pary małżeńskie oraz księdza. Każda z par pracuje osobno omawiając tematy poruszone na konferencji, robiąc wspólne ćwiczenia a czasem – jeśli chcą – mogą podzielić się swoimi odkryciami na forum. Są to warsztaty, więc główna ich część to praca na relacji pary ze sobą. Warsztaty kończą się odnowieniem przysięgi małżeńskiej.

W wersji 7-dniowej każdego dnia do południa jest Msza święta oraz zajęcia warsztatowe (3 godz.). Czas poobiedni jest dla rodzin a wieczory mają formę relaksacyjną, zabawową. Jeden dzień jest wolny zupełnie od zajęć, aby dać możliwość dłuższej wycieczki rodzinnej.

Podczas warsztatów dla małżeństw dzieci od lat 3 mają zapewnioną fachową opiekę w grupach wiekowych.

Autorem warsztatów „Wierni” jest Magdalena Adler, żona i matka 3 dzieci, psychoterapeutka.