Projekt „Przed Nami Małżeństwo” działa w strukturach stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie i współpracuje z Duszpasterstwem Rodzin Archidiecezji Katowickiej. Jesteśmy grupą ok 60-ciu nauczycieli różnych specjalności, profesji z całej archidiecezji. Wszyscy nauczyciele (oczywiście poza księżmi) żyją w małżeństwie, są rodzicami – nierzadko wielodzietnymi. Łączy nas pasja służby na rzecz małżeństwa i rodziny i odpowiednie przygotowanie, aby tą służbę podjąć.

Nasze kursy trwają weekend i odbywają się w 8 miastach Śląska (i wyjazdowo w Koniakowie). Zajęcia odbywają się w sobotę i niedzielę. Kończymy Mszą świętą, na którą zapraszamy serdecznie rodziców narzeczonych. Narzeczeni otrzymują odpowiednie zaświadczenia ukończenia nauk przedmałżeńskich. Ponieważ w czasie weekendu jest okazja do spowiedzi, Eucharystia oraz modlitwa narzeczonych nauki zawierają w sobie dzień skupienia.

Narzeczonych uprzejmie prosimy o ofiarę wysokości 290 zł (od pary).  W tej kwocie są posiłki (lunch), kawa/herbata oraz materiały. Nie chcemy jednak, aby te koszty były dla kogoś przeszkodą w uczestnictwie, dlatego jest możliwe indywidualne podejście do tematu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!