Program

Kursy PNM odbywają się w naszych ośrodkach na Śląsku, wyjazdowo (od piątku do niedzieli) w domu rekolekcyjnym Emaus w Koniakowie, oraz  w Belfaście dla narzeczonych z UK i Irlandii

Są dwie formy nauk: zajęcia w jeden weekend lub 4 do 6 wieczornych spotkań co tydzień. Weekendowe trwają 2 dni (po ok. 7 godzin). W czasie każdej z około  godzinnych konferencji przewidziane są zajęcia warsztatowe dla narzeczonych.  W ramach kursu przeżywamy wspólną modlitwę oraz Eucharystię na jego zakończenie. Na tę Mszę Świętą sprawowaną w Waszej intencji zachęcamy do zaproszenia rodziców narzeczonych. Ponieważ w czasie kursu jest okazja do spowiedzi, Eucharystia oraz modlitwa narzeczonych, nauki zawierają w sobie Dzień Skupienia.

Narzeczeni otrzymują odpowiednie zaświadczenia z ukończenia nauk przedmałżeńskich i uczestnictwa w „Dniu Skupienia Dla Narzeczonych”. Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest uczestnictwa na wszystkich zajęciach.

Kurs nie obejmuje wymaganych spotkań w ramach poradni życia rodzinnego,

Koszty. Narzeczonych uprzejmie prosimy o wpłatę ofiary wysokości określonej dla danej formy kursu, szczegóły przy zapisie. W tej kwocie są posiłki (lunch), kawa/herbata oraz materiały. Chcemy jednak, aby te koszty nie były dla nikogo przeszkodą w uczestnictwie, dlatego jest możliwe indywidualne podejście do tematu.

W każdym ośrodku jest realizowany ten sam program kursu dla narzeczonych (na zasadzie franczyzy).

TEMATY ZAJĘĆ

 1. Boże cele dla małżeństwa
 2. Boży plan dla małżeństwa
 3. Przyjęcie i akceptacja współmałżonka, jak daru od Boga
 4. Opuszczenie ojca i matki
 5. Połączenie męża i żony
 6. Relacja seksualna. Więź
 7. Małżeństwo – Krucha więź
 8. Przeźroczystość
 9. Boża moc dla małżeństwa – sakrament
 10. Pomnażanie Bożego dziedzictwa
 11. Mądra miłość
 12. Teściowie